slider130 slider131 slider132 slider133 slider134 slider135 slider136

Beseda v NPŠBěhem ledna a února 2017 měly děti ze školní družiny možnost navštívit budovu NPŠ a zúčastnit se tak dvou programů. První se týkal Národního parku Šumava, kterého se zúčastnily především děti z prvních a druhých tříd. Děti se dozvěděly prostřednictvím různých her a soutěží spoustu informací nejen o NP Šumava, ale i o ostatních národních parcích České republiky.

Dnes již tedy děti ví, co je úkolem národního parku, jak se v něm mají chovat, jak vypadá znak NP Šumava, jaké rostliny a živočichy zde můžeme vidět a v jakém prostředí se nejčastěji zvířata a rostliny vyskytují.

Druhý program byl určen již starším žákům (3. a 4. třída), ale doplnili je i zájemci z nižších tříd. V tomto programu si děti rozšířily znalosti o zvířatech, která žijí v národním parku. Nejen tedy o velkých šelmách či sudokopytnících, ale i o ptácích, obojživelnících, plazech a dalších. Soutěživou formou zařazovaly děti zvířata do tříd, zkoušely hledat jejich obydlí a poznávaly zvířátka podle hlasu. Na chvíli se také děti přeměnily na sýkorky sbírající semínka.

Oba programy byly pro děti přínosné, zejména tím, že měly možnost vidět na obrázku či fotografii, jak které zvíře či rostlina vypadá. Pokud se tedy děti vypraví do přírody, nově nabyté informace využijí a lépe se tak budou v Národním parku Šumava orientovat.

Velmi děkujeme panu Stanislavu Čtvrtníkovi z NP Šumava za pozvání a zpestření zimního programu dětí ze školní družiny.

Fotogalerii najdete zde.

Vychovatelé školní družiny.

 

Dnes je

Jídelníček

Aktuální jídelní lístek na celý měsíc najdete zde »

COOL PEDAGOG

Vzájemným učením

cool pedagog 21. století

 

Více zde »

(PDF dokument)

 

Zřizovatel školy

Město Vimperk

Vimperk

POMÁHÁME SI! II.

Publicita Šablony