Den matekŠkolní družina při ZŠ TGM již tradičně slaví Den matek. První oslava tohoto svátku naše družina slavila v družinových třídách, pak v tělocvičně, v hotelu Amber Anna, a nyní se již čtvrtým rokem odehrává v kině v MěKS ve Vimperku. Při počtu přihlášených 120 dětí do ŠD jsou prostory kina pro tuto akci ideální.

Letošní program byl opět pestrý, hned v úvodu se představily mažoretky pod vedením paní ředitelky Dagmar Rückerové a Alžběty Rückerové. Dále zazpívaly děti z prvních tříd píseň Abeceda, při které se dětem podařilo sestavit nápis „Maminka je nejlepší na světě“. Děti z 1. B pohybově ztvárnily píseň „To máme mládež“. Kluci a holky ze sportovního kroužku skákali s pomocí odrazového můstku přes kozu a předvedli krásné kotrmelce vpřed i vzad. S pásmem písní a básní vystoupil pěvecký kroužek, některé z mažoretek ještě vystoupily v sólu, duu, či triu, a závěrem se nesla píseň „Maminka“ v podání všech dětí ze školní družiny.

Paní ředitelka popřála maminkám k svátku a poděkovala všem za pěkné vystoupení. Děti předaly vlastnoručně vyrobená přání a slavnostní odpoledne bylo u konce. Za hudební režii patří poděkování paní učitelce Mgr. Dagmar Daňkové.

Fotogalerii najdete zde.

Lenka Malíková