AKTUALITY

Den s obnovitelnými zdroji energie

V úterý 28. 11.2018 připravili zástupci SPŠ a VOŠ ve Volyni pro žáky devátých ročníků dopolední program Den s obnovitelnými zdroji energie. Nejprve vycházející žáci vyslechli přednášku o obnovitelných zdrojích energie a prohlédli si zařízení školy. Poté měli možnost vyzkoušet si stavařské pomůcky či skenování vlastních obličejů v 4D počítačovém programu.

Následovala prohlídka CNC haly se strojem na dřevo. Žáci viděli tento stroj v akci a pak si ho sami vyzkoušeli obsluhovat. Seznámili se s počítačovým programem na vytváření dřevostaveb a sestavili si stoličku, kterou mají nyní ve třídě. Následovala prohlídka školních dílen, v nichž probíhala praktická výuka studentů školy. Studenti této školy vyráběli dveře, čalounili židle a vyřezávali loutky. Na závěr skládali žáci na počítači test týkající se otázek o obnovitelných zdrojích energie a seznámili se studijními programy školy. Jako dárek si každý odvezl pravítko, na kterém je laserem napsáno jeho jméno.

Zapsala Ing. Pavla Nováková