AKTUALITY

3. místo pro Davida Chalupného v dopravní soutěži

Diplom10. května 2018 se v areálu DDM a na dopravním hřišti v Prachaticích konalo okresní kolo DOPRAVNÍ SOUTĚŽE MLADÝCH CYKLISTŮ. Vyhlašovatelem soutěže byl Jihočeský kraj, DDM Prachatice, komise BESIP MÚ Prachatice, Policie ČR – Územní odbor Prachatice a Oblastní spolek ČČK Prachatice.

Žáci soutěžili ve dvou věkových kategoriích. První věkovou kategorii tvořili žáci od 10 do 12 let, do druhé byli zařazeni žáci od 12 do 16 let. ZŠ TGM Vimperk sestavila družstva odpovídající oběma věkovým kategoriím. Družstva musela absolvovat jízdu zručnosti, jízdu podle pravidel silničního provozu, test z pravidel silničního provozu a prakticky zvládnout první pomoc.

Mladší žáci se po ukončení celé soutěže dozvěděli, že obsadili 6. místo. Starší žáci skončili devátí. V jednotlivcích je potřeba vyzdvihnout jméno Davida Chalupného, který se umístil na 3. místě. Gratuluji. Krásné šesté místo obsadil Filip Francek.

Další žáci, kteří byli součástí týmů – Karolína Hrůšová, Eliška Heiderová, Lucie Dolejší, Anežka Frühaufová, Jakub Krejčí, Ota Kramář. Děkuji všem za účast.

Tradičním vítězem soutěže se stala ZŠ ze Šumavských Hoštic.

Alžběta Rückerová

{joomplucat:616 limit=70|columns=5}