Škola nanečisto – 2. setkání

Po návštěvě rodičů s budoucími školáky v budově ZŠ TGM Pražská 167 proběhlo a další část projektu Škola nanečisto. Tentokrát se žáci z mateřských škol se svými vyučujícími přišli podívat do hlavní budovy školy.

Děti z MŠ Klostermannova navštívily školu 8. června, děti z MŠ 1. máje dne 10. června.

Na dětech vůbec nebylo znát, že nějaký čas předškolní vzdělávání neabsolvovaly. Byly zvídavé, aktivní, slušné a s radostí plnily připravené úkoly.

A co jsme pro ně připravili? V prostoru hlavního vchodu jsme děti seznámili s osobou prvního prezidenta ČSR, jehož jméno nese ve svém názvu naše škola. Ve venkovní učebně na školní zahradě si děti zahrály na hudební nástroje podle vzoru svých starších kamarádů ze 6. A a prohlédly si zahradu. Tělesnou výchovu si děti vyzkoušely na atletické dráze a v prostoru pro skok daleký. Závěr patřil malé svačince ve školní jídelně.

Děkujeme paní ředitelce Ireně Helmové a Zdeňce Gálové i oběma kolektivům pedagogů ve vimperských mateřských školách za spolupráci a podporu projektu Škola nanečisto i v tomto náročném školním roce.

Dagmar Rückerová