AKTUALITY

Pod modrou oblohou

Základní škola Palackého v Moravské Třebové organizovala v letošním roce 2. ročník mezinárodní výtvarné soutěže „Pod modrou oblohou“, do které se přihlásili i žáci naší školy. Celkem se soutěže zúčastnilo 153 škol s téměř 1 500 výtvarnými pracemi.

 

Téma letošní soutěže bylo „Proměny“. Děti měly za úkol výtvarně zpracovat téma v základním programu Malování- operačního systému Windows. Při hodinách informatiky všichni žáci pracovali na svých dílech a ta nejlepší byla poslána do soutěže, která byla rozdělena na 2 kategorie (6. a 7. třída, 8. a 9. třída).

 

Žáci naší školy prvních osm míst neobsadili, ale Marie Kotálová (VIII. C), Martin Magurský (VIII. B) a Zdeněk Svoboda (VIII. C)  jsou ti, jejichž práce byly porotou vybrány a budou vystaveny v Moravské Třebové.

 

Bližší informace o soutěži najdete na internetových stránkách www.2zsmtrebova.cz

 

Výstavu nejlepších prací poslaných do soutěže bude též možno zhlédnout v prostorách ZŠ TGM Vimperk od 25. 5. 2007.

Všem zúčastněným děkujeme a těm, jejichž práce budou vystaveny, blahopřejeme!

Mgr. Zuzana Jandová