AKTUALITY

Sportovní třídy

  Běh na lyžích 

  Naše škola nabízí žákům možnost smysluplného sportovního využití volného času s partou spolužáků, pod vedením kvalifikovaných trenérů v jednotlivých sportech.

  Smluvně zajišťuje Sportovní třídy Vimperk Ski klub Šumava, který je největším lyžařským klubem v kraji, má širokou členskou základnu a  dlouholetou tradici. Práci s dětmi se věnuje již od přípravky tzn. I stupeň ZŠ.

  Zaměření tréninků je na všeobecný rozvoj sportovních dovedností. V průběhu 6 až 9 třídy si děti vyzkouší mnoho sportů  – atletika, plavání, horská kola, in-line brusle, koloběžky, vysokohorské túry, lezení, sjezdové lyžování, rafting, mnoho různých her a soutěží a v neposlední řadě běžecké lyžování. Naučí se základům běžeckých technik, samostatnosti, soutěživosti, absolvují řadu sportovních soustředění a závodů. Každý žák ZŠ-člen Ski klubu Šumava dostane zapůjčené tréninkové a zavodní běžecké vybavení dle morálních a výkonnostních kritérií.

  Klub má k dispozici automobil Ford Tranzit, kterým zajišťuje dopravu žáků na závody a soustředění.

 • Aktuálně

  Ski klub Šumava se stal nájemcem Areálu Vodník.

  Areál je v zimně využíván k většině tréninků Sportovních tříd a je zde pořádáno množství závodů. Např. Krajské přebory v běhu na lyžích, Hledá se nová K.Neumannová, seriál běžeckých krosů Sem-Tam, Běh do vrchu Vodník a další.

Pro veřejnost areál nabízí:

 • v letním období slouží jako Autocamping, chatky k pronajmutí

 • možnost pořádání sportovních akcí (např. Vimperská 50 ČS, Kolo pro život)

 • lyžování na strojově upravených tratích, nově okruh v délce 5km

 • umělé osvětlení, technické zasněžování

 • Tréninková činnost

  Tréninkovou činnost zajišťují 2 kvalifikovaní trenéři.

  Tréninky jsou organizovány 3 x týdně a žáci mají na každý tréninkový cyklus detailně zpracovaný tréninkový plán. K dispozici je lyžárna v objektu školy. Tréninky probíhají převážně v areálu Vodník. V zimě v případě nepříznivých sněhových podmínek jsou organizovány tréninky v Lyžařském areálu na Zadově, přčemž doprava je zajištěna Ski klubem Šumava. Tréninkové skupiny jsou rozděleny podle tříd. Zájemci o zařazení do ST se mohou hlásit na tel. 602281279 či mail: steinbach@skisumava.cz, kde dostanou podrobné informace a dozví se podmínky přijetí.

 • Soustředění

Žáci mají možnost zúčastnit se 4 sportovních soustředění v období jaro až podzim a 3 soustředěních v zimě. Ti nejlepší se účastní vysokohorského soustředění v Itálii. (Livigno)

 • Závodní činnost

   Nejúspěšnější závodníci ZŠ TGM v loňské sezóně  2005/2006:

  doplníme později 
   
 • Ski klub ŠUMAVA

Ski klub Šumava byl v uplynulé sezóně pořadatelem významných republikových závodů např:

 • XXI.Šumavský skimaraton, Zadov 12.2.2006
 • Mistrovství republiky st.žactva v běhu na lyžích, Zadov,18-19.2.2006
 • X.Leader Fox Šumava, MTB maratón, Zadov 5.8.2006

Více informací, výsledky závodů, kalendář závodů, propozice, fotky, kontakty, interní web pro žáky a další naleznete na www.skisumava.cz