AKTUALITY

III. zimní olympiáda mládeže

Ve dnech 27.1.–1.2.2008 se ve Zlínském kraji konala III. zimní olympiáda mládeže. Centrem olympiády bylo město Rožnov pod Radhoštěm.

Jihočeský kraj reprezentovali také žáci sportovních tříd Základní školy T. G. Masaryka ve Vimperku a rozhodně se v silné konkurenci závodníků neztratili.

Veronika Hudečková, běžkařka přeškolená na biatlonistku, přinesla v rychlostním závodě volnou technikou mladších žákyň Jihočechům hned první den olympiády bronzovou medaili.

Michaela Vaňková obsadila v závodě obřího slalomu starších žákyň 2. místo se ztrátou 0,43 s na vítězku z Karlovarského kraje, ale v paralelním slalomu jí už zlatá medaile neunikla.

Daniel Schwamberger obsadil v obřím slalomu mladších žáků 2. místo a přispěl ke sbírce medailí jihočeské výpravy i 3. místem v závodě paralelního slalomu.

Ve vloženém nebodovaném závodě Freestyle získala Michaela Vaňková zlatou a Christián Havel bronzovou medaili.

Děkujeme všem žákům i trenérům za vynikající reprezentaci školy, města Vimperk, Jihočeského kraje a sportovních oddílů a přejeme jim hodně úspěchů v dalších sportovních kláních.