AKTUALITY

Ohlédnutí za XV. Ročníkem MČR v mažoretkovém sportu ve Vimperku

2008_maz_mago13.jpgDne 19. dubna 2008 proběhlo již popáté na zimním stadionu kvalifikační kolo MČR v mažoretkovém sportu. Záštitu nad touto soutěží přijal hejtman Jihočeského kraje RNDr. Jan Zahradník a osobně se také soutěže v odpoledních hodinách účastnil.

 

Soutěže se účastnilo 14 skupin s náčiním baton a 5 skupin s náčiním pom-pom ze souborů Prezioso Blatná, Dračice Dačice, mažoretky Písek, Blatenské mažoretky, TŠ Orient Příbram, ZUŠ Jirkov, A-team Hradec Králové, Mažoretky ZŠ TGM Vimperk.

 

Soutěžní dopoledne bylo zahájeno vystoupením nejmladších mažoretek pod vedením Mgr. Dany Kubíčkové a pokračovalo soutěžními sestavami sóloformací všech kategorií s náčiním hůlka a třásně.

Podrobné výsledky najdete zde »

Fotogalerii najdete zde.

 

Za účasti představitelů města Vimperk a zástupců sponzorů byl odpolední program slavnostně zahájen vystoupením mažoretek ZŠ TGM Vimperk a dětí z MŠ Klostermannova, dechového orchestru ZUŠ Vimperk pod vedením Petra Staňka a úvodním proslovem starosty města Vimperk Mgr. Pavlem Dvořákem, zdravici pronesl i Jan Zahradník, hejtman Jihočeského kraje. Na technickém zajištění úvodního slavnostního zahájení měl jako každý rok velký podíl pan Luboš Drnčeni se svými kolegy. O doprovodné programy se postaraly zájmové oddíly DDM pod vedením paní Kotlíkové a Zahradníkové.

 

Poděkování patří organizátorům ze ZŠ TGM Vimperk, sponzorům a partnerům soutěže, bez jejich vstřícnosti, obětavosti a finanční podpory by se soutěž neobešla.

  • Město Vimperk
  • STARZ Vimperk
  • ZŠ TGM Vimperk
  • DO ZUŠ Vimperk
  • Epigon, televizní studio
  • OS Mažoretky Hranice
  • MěKS Vimperk

Ing. Jan Bauer, poslanec PSP ČR, Ing. Miroslav Beneš, Poštovní spořitelna, Jednota Vimperk, Radim Kučera, Dřevotvar, Šumavské uzeniny, Pizzerie Marco, Veolia, ROHDE – CHWARZ, Dřevostroj, Strojírna Vimperk, Lesy ČR

Celého soutěžního dne se účastnilo na 600 platících diváků a právě jim patří velké poděkování za podporu této zájmové činnosti vimperských děvčat.

 

Vimperské mažoretky dále děkují paní Růženě Štroblové za ušití kostýmů a paní Sovové za ušití a ztvárnění potřeb ke slavnostnímu zahájení. Veliké díky zasílají mažoretky také paní Milušce Roučové za úpravu účesů všech soutěžních skupin vimperských mažoretek.

Mgr. Dagmar Rückerová