AKTUALITY

Setkání s Dramaťákem

V pondělí 22.6.2009 jsme se opět po roce práce setkali v MěKS. Je to pro dramaťáky vždy jedinečná chvíle. Setkání všech členů Dramaťáku. Všichni společně na jednom jevišti. V hlavních rolích se představili členové Dramaťáku, kterým se letos podařilo najít si čas na hodiny dramatiky. Bohužel letos to bylo ještě těžší než loni. Pro žáky sportovních tříd a mažoretky, kterým se povedlo najít si mezi tréninky čas na Dramaťák, bylo vystoupení zaslouženou odměnou a pro diváky zážitkem.

Setkání bylo shrnutím práce v našem divadelním souboru v celém školním roce. Nejprve se nám představili nejmenší dramaťáčci s Pohádkovým příběhem o tom, co dělají noční skřítci, další parta dramaťáků si zahrála na Ferdu Mravence a jeho kamarády ve službách královny. Třetí pohádkou byly Tři sestry a jeden prsten od Jana Wericha. Také jsme se dozvěděli, že některé pohádky jsou ve své podstatě úplně jiné, než jak je známe z dětství. Červenou karkulku jsme viděli v komické zato „zaručeně pravdivé“, i když nečekané verzi. Na závěr nás navštívil Sluha dvou pánů z divadelní hry Carla Goldoniho. Toto představení se stalo absolventským koncertem nejstarších dramaťáků.

Setkání dramaťáků se moc povedlo. Zhlédli jsme nezapomenutelné herecké výkony, odnesli si nezapomenutelné zážitky.

Fotogalerie zde »

Mgr. Iva Karasová, vedoucí Dramaťáku