AKTUALITY

MISTROVSTVÍ BAVORSKÝCH ŠKOL-INZELL 2010

 Letošní odjezd na mistrovství bavorských škol v běžeckém lyžování byl velmi dlouho ohrožený z důvodu konání se olympiády v Liberci, kam odjela většina našich závodníků. Přesto se nakonec podařilo sestavit družstvo: Andrea Klementová, Klára Váchová, Anna Burianová, Pavlína Hovorková, Karolína Daverná, Marcela Kobrová, Michaela Zusková a hlavně ochotný pan učitel Toušl, který se nás ujal a dne 1.2.2010 odvezl do bavorského Inzellu. Po příjezdu na místo jsme byli nadšeni z pohodlného ubytování v dřevěných chatách, krásného prostředí a pohledu na bavorské Alpy. Před slavnostním zahájením jsme si ještě stihly projet závodní tratˇ. Samotné zahájení bylo v duchu bavorských tradic (tanec dětí v místních krojích) a večerní diskotéka. Druhý den jsme byly velmi vystresovány z 2×2,5km dlouhého závodu, který jsme nakonec ve zdraví a s dobrými výsledky dojely. Večer se konal turnaj ve floorbale, kde jsme si sice moc nezahrály, ale zato jsme si užily legraci. Ve středu ještě trojice: Andrea Klementová, Klára Váchová a Pavlína Hovorková odjela štafetu za našeho hlasitého fandění. Domů jsme si přivezly medaile za 1. místo v družstvech cizinců. Protože se nám tam moc líbilo, že se nám ani domu nechtělo, doufáme, že se zase někdy do Bavorska podíváme.
Fotogalerie zde »

Anna Burianová