AKTUALITY

LYŽAŘSKÝ KURZ 7. TŘÍD

8.-12.3.2010 se konal pravidelný lyžařský kurz žáků 7.tříd na Nových Hutích. Kurzu se zúčastnilo celkem 31 žáků. Ubytováni jsme byli v chatě Škola. Jako vedoucí s námi jeli: Jiří Toušl, Dana Toušlová, Josef Bejček a pan Sova se synem.

Na začátku kurzu jsme se rozdělili do dvou skupin A – byli pokročilí a B – byli začátečníci, to platilo hlavně pro sjezdovky. Na běžkách a na snowboardu se jezdilo většinou pohromadě. Sjezdovky A vedl pan učitel Toušl a B paní učitelka Toušlová. Na snowboard nás měl pan učitel Bejček a běžkovali jsme s panem Sovou. Počasí nám celý týden přálo, takže jsme měli ideální podmínky jak na svazích, tak i na běžkařských tratích, po kterých jsme se vypravili  na Zlatou studnu a Pláně.

Každý den se určil velitel, bodoval se úklid na pokojích a udělovala se služba v jídelně, lyžárně a botárně. Ve středu se na nás přijela podívat pí uč. Lehečková a ve čtvrtek nás přijela navštívit i naše paní ředitelka Dagmar Rückerová.

Ve středu odpoledne jsme začali připravovat tratě na závody. Ve čtvrtek dopoledne se závodilo na sjezdovkách a odpoledne na snowboardu a běžkách. Byla to sranda, všichni měli skvělé časy. Večer proběhlo vyhlášení výsledků, předávání diplomů, cen a zvláštních ocenění. Poté jsme si zasoutěžili ve hře „KUFR“, do které se zapojili také naši vedoucí.

Moc jsme se u toho nasmáli a zjistili jsme, že učitelé nejsou jenom učitelé, ale že to jsou fajn lidé, se kterými je někdy i legrace! Tímto bychom jim chtěli poděkovat, že to tam s námi vydrželi a doufáme, že si to také užili. Rádi bychom poděkovali i personálu za dobré jídlo, které nám vařili! Lyžák se opravdu vydařil dle našich představ, všichni jsme byli moc spokojeni a myslím, že jsme udělali i velké pokroky, co se lyžování týče.

Škoda, že se to nedá zopakovat!

Za třídu 7.A a 7.B Adriana Ollé