AKTUALITY

Škola nanečisto – 8. ročník projektu

Ve dnech 6.-8.12.2010 se uskutečnila návštěva  dětí z mateřských škol v 1. třídách ZŠ T. G. Masaryka. Tato návštěva proběhla v rámci projektu ŠKOLA NANEČISTO, který se uskutečnil již po osmé. Děti z mateřských škol si touto cestou oťukávají školní prostředí a získávají nové kamarády v žácích základní školy.

První částí návštěvy byla práce ve třídách. Děti dostaly dva pracovní listy, na kterých si procvičovaly matematiku, český jazyk, koordinaci rukou i logické myšlení. S pracovními listy jim pomáhali prvňáčci.

Druhou částí byla sportovní soutěž v tělocvičně. Děti z MŠ měly proběhnout překážkovou dráhu. Odměnou jim byl sladký bonbon a DIPLOM za soutěž OBRATNÁ KOČIČKA.

Tuto soutěž jim vyučující 1.tříd a vychovatelé školní družiny připravili v rámci 80. výročí založení ZŠ TGM. Kromě toho darovali dětem z MŠ prvňáčci dárek v podobě malého tučňáka.

6.12. se projektu zúčastnila MŠ Mírová, 8.12. MŠ 1. máje. Pro nepřízeň počasí se 7.12. nemohla zúčastnit MŠ Klostermannova. Paní učitelkám zúčastněných mateřských škol děkujeme za spolupráci a na žáky a paní učitelky z MŠ Klostermannova se moc těšíme v náhradním termínu.

Mgr. Dana Kubíčková