AKTUALITY

Soutěž o nejoriginálnější vánoční perníček

V měsíci prosinci proběhl na naší škole první ročník soutěže  „O nejoriginálnější vánoční perníček“, kterého se zúčastnilo celkem 25 soutěžících. Vybrat ten nejoriginánější perníček nebylo jednoduché, a proto se hodnocení ujaly obě naše rady – Rada žáků a Rada rodičů při ZŠ TGM. Rada žáků ocenila tři originální výrobky – perníkový domeček – naši školu ZŠ TGM Moniky Kostkové, chaloupku Jakuba Kováče a ozdoby Veroniky Malíkové. Radě rodičů se nejvíce líbila perníková třídnice třídy VIII.B Lenky Faflové, anděl Kristýny Pojslové a kolektivní dílo žáků 8. a 9. r. v rámci hodin Domácnosti perníková chaloupka. Všichni ocenění byli vyhlášeni paní místostarostkou ing. Jaroslavou Martanovou dne 12. prosince 2010 při tradičním adventním setkání „U rozsvíceného vánočního stromečku naší školy“ a  byl jim věnován „sladký poukaz“ do místní Cukrárny pod zámkem.
 
Po ukončení soutěže byly perníčky odvezeny na oddělení LDN Nemocnice ve Vimperku, kde pomohly zpříjemnit prožití vánočních svátků těm, kteří strávili Vánoce v nemocnici.
Mgr. Mondlová M.