AKTUALITY

Zpráva z evropské olympiády mládeže v Liberci

Ahoj, zdravím všechny kolegy a kolegyňky ve sborovně. Evropská olympiáda se přehoupla přes půlku a proto jsem se rozhodl napsat pár řádek mých dojmů z této docela významné události. Dojem č. 1 : zahájení – velmi působivé zapálení olympijského ohně s proslovem předsedy sv. olympijského výboru Jacqese Rogga, nádherné představení akrobatů na vysutých pruzích látek a zajímavý program založený na přínosu českých lidí pro svět zakončený laserovou show. V neděli jsme si jeli zazávodit na Paseky snb slalom a v pondělí už se trénovalo v Rejdicích – snx neboli snwboardcross. V úterý za krásného, ale větrného počasí se jel závod. Monika v tréninku napálila do sítě, ale nic se naštěstí nestalo. Pak se jel závod. Téměř všichni se dostali do rozjížděk, ze kterých však vypadli. Kromě Ester Ledecké, které se podařilo vybojovat krásné 5. místo – do té doby nejlepší výsledek naší české výpravy. Ostatní se pohybovali kolem 20. místa. No, a ve středu už se připrvujeme na paralelní slalom na Ještědu, kde jsme zároveň zkoukli sjezdařky ve slalomové trati (Ester, která jezdí i na lyžích 22. místo). Zítra ráno odjíždíme do Rejdic na paralel. Vstáváme v šest a příjezd bude taky šest – jako téměř každý den – najezdím cca 100 km. Pak jídlo v olympijské vesnici – výběr z mnoha druhů formou rautu. Vyhlašování vítězů v areálu vysokoškolských kolejí s hymnami i vlajkami a ohňostrojem zakončuje koncert kapel. Děcka chodí také do Fun zóny, kde mají různé hry a navazují kontakty s ostatními sportovci. Všude v areálu a na sportovištích hlídá security, všechno na profesionální úrovni, jako na opravdové olympiádě. Pro mě je to velká zkušenost. Náročné, ale snažím se to zvládat a mrzí mne, že neumím anglicky…Z olympijské vesnice…. všechny zdraví…. Pepa…. papa