AKTUALITY

Beseda s vojáky

V úterý 12.dubna 2011 navštívili naši školu dva podporučíci z vojenského útvaru Lipník nad Bečvou. Oba se zúčastnili mise v Afghánistánu.

 

Své poutavé vyprávění o životě lidí v Afghánistánu, o humanitární pomoci, kterou tamním obyvatelům přiváželi, a povídání o dalších zážitcích ze života na vojenské základně doplnili promítáním zajímavých fotografií. Během promítání měli žáci možnost se na cokoliv zeptat.

 

Po skončení besedy žáci pomohli vojákům s přenesením autolékárniček do jejich vozidla. Sbírka starých autolékárniček proběhla na naší škole v lednu letošního roku. Tato sbírka byla součástí akce STONOŽKA- Hnutí na vlastních nohou, kterého se naši žáci každoročně účastní malováním vánočních přání. V lednové sbírce se podařilo nashromáždit celkem 96 kusů autolékárniček. Touto cestou děkujeme všem dárcům autolékárniček, které teď budou užitečné lidem v Afghánistánu.

                                                              Mgr. M. Řeřichová a Mgr. P. Homolková