AKTUALITY

Strom absolventů

Odbor životního prostředí MěÚ Vimperk přišel s nápadem – každá 9. třída vimperských škol si zasadí svůj strom. 30. 5. 2011 zasadili jako první svůj strom žáci 9. A a  9. B Základní školy T. G. Masaryka Vimperk. Celá akce proběhla jako malá slavnost, při které nechyběly poezie, hudba, vystoupení nejmenších mažoretek a přání úspěšného vykročení do dalšího studia vycházejícím žákům od starosty města Bohumila Petráška. Ale to připomínám tu slavnostnější část akce. Hlavní  byla práce: kopání, práce s lopatou, hrabání, přihnojení, připevnění tabulky, správné usazení dubu letního a spousta souvisejících pracovních činností. I tímto si žáci školy pod dohledem odborné firmy a pracovníků odboru životního prostředí hravě poradili. Nezbývá nic jiného, než popřát stromům, ať se jim na pravém břehu Volyňky dobře daří, a vycházejícím žákům hodně štěstí a úspěchů v následujícím období.

 Dagmar Rückerová

 

Fotografie najdete zde.