AKTUALITY

Výukové programy NP a CHKO Šumava

          V rámci ekologické výchovy využíváme nabídky výukových programů Střediska environmentální výchovy NP a CHKO Šumava. Každá třída si může z aktuální nabídky vybrat program odpovídající  Rámcově vzdělávacímu plánu ZŠ, osnovám i věku dětí. Hravou formou si žáci osvojují nové poznatky a vědomosti o přírodě, procvičují své znalosti, při výuce je používána řada zajímavých pomůcek, omalovánek, pracovních listů či sešitů.

 

         Například druháci si v letošním školním roce vybrali venkovní program Stromoví skřítci. Prostřednictvím lesních skřítků se žáci učili rozeznávat některé druhy stromů, které rostou v NP Šumava, tvary jejich listů, plody, kde a jak rostou a další zajímavosti. Výuka na zámeckých arkádách byla prima. Pracovníkům NP Šumava děkujeme.

  Mgr. Iva Karasová

 

Fotogalerie zde.