AKTUALITY

Exkurze 7.A,B do Prahy

Ve čtvrtek 19.5. 2011 jela třída 7.A,B a někteří žáci z osmých a devátých tříd na exkurzi do Prahy. Cílem exkurze bylo Národní technické muzeum a planetárium. Cesta byla dlouhá a trochu jsme po Praze bloudili, ale nakonec jsme k muzeu dojeli. Na prohlídku jsme bohužel měli jen asi 60 minut a nestihli jsme ho projít celé, ale i přesto nás dokázaly uchvátit krásná letadla ukotvená do stropu muzea, staré automobily, bicykly, motorky a další stroje a mašiny. Když jsme se vrátili do autobusu, vyjeli jsme na cestu Prahou k druhé zastávce, k výstavišti do planetária. Protože program začínal až ve 13:15 hod, měli jsme chvíli čas občerstvit se a posvačit u nedalekého kiosku. Pořad, který jsme v planetáriu viděli, se jmenoval Vesmír a světlo a byl velmi zajímavý. Cestou zpět do Vimperka jsme měli dvacetiminutovou přestávku u čerpací stanice, kde bylo dětské hřiště a po krátkém odpočinku jsme pokračovali dál v horkém neklimatizovaném autobusu domů.

Tereza Vostradovská a Dominik Klement  ze 7.A