AKTUALITY

Talent okresu Prachatice

Města Vimperk a Prachatice se dohodla na každoročním pořádání ankety úspěšných žáků a studentů v oblasti sportovní, umělecké, humanitní, technické a přírodovědné s názvem Talent okresu Prachatice. Do této přehlídky úspěšných žáků a studentů nominují své zástupce jednotlivé základní a střední školy ve dvou věkových kategoriích, a to 10 – 15 let, 15 – 19 let.

Základní škola T. G. Masaryka přihlásila do této ankety následující žáky:

Pavla Nováková je nominována v kategorii sportovní za 3. místo družstva MČR v kategorii staršího žactva, 1. místo Jihočesko-bavorského poháru MTB 2011, 10. místo v republikovém finále ve sprintu soutěže HNKN, 15. místo Českého poháru jednotlivců v Jeseníkách .

Natálie Grabmüllerová je nominována za 6. místo v závodě Českého poháru v běhu na lyžích, 12. místo v individuálním závodě MČR, 4. místo v závodě štěfet, 1. místo v krajském kole přespolního běhu, totéž umístění v atletickém přeboru Pohár rozhlasu v běhu na 800 m, 3. místo PR, 1. místo ve štafetě 4 x 60 m v okresním kole, nominace je v kategorii sportovní

Dominik Klement obsadil 3. místo na MČR ve sprintu klasickou technikou, 9. místo na MČR v závodě volnou technikou, 5. a 6. místo Českého poháru v běhu na lyžích a 4. místo ve sprintu volnou technikou při finále soutěže Hledá se nová Kateřina Neumannová, nominace je v kategorii sportovní

Barbora Havlíčková je nominována v kategorii sportovní za 2x 1. místo a 1 x 3. místo v celorepublikovém finále soutěže Hledá se nová Kateřina Neumannová, 2. místo v soutěži družstev v běhu na lyžích a 1. místo Jihočeského poháru v kategorii mladších žákyň.

Trinh Mai Huong je nominována v kategorii humanitní za 1. místo v okresním kole soutěže v anglickém jazyce a 4. místo v krajském kole stejné soutěže

Vojtěch Vais se do ankety v kategorii sportovní nominoval 1. místem ve skoku dalekém v atletickém přeboru okresu, 1. místem přeboru kraje a 2. místem, jež obsadilo florbalové družstvo školy v krajském kole

Leoš Vavřík je nominován v kategorii sportovní za 1. místo v běhu na 1 500 m v okresním kole Poháru rozhlasu, 2. místo v krajském kole, 2. místo družstev krajského kola Poháru rozhlasu, 2. místo v krajském kole ve florbalu

Petra Hlávková je nominována v kategorii sportovní za výborné výsledky ve snowboardingu, a to 1. místo v krajském kole závodu paralelního slalomu a 1. místo subslalomu AŠSK

Města Vimperk a Prachatice se v pořádání slavnostního předání ocenění pravidelně střídají, letošní ročník připadá pořadatelství městu Vimperk. Komise, která vybírá nejlepší talenty okresu bude zasedat a vybírat ty nejúspěšnější žáky a studenty dne 12. 10. 2011.

Mgr. Dagmar Rückerová