Besedy na Policii ČR ve Vimperku

V rámci Minimálního preventivního programu žáci 1. stupně absolvovali na Policii ČR ve Vimperku tyto besedy:

1. třídy – Už chodím do školy sám

Děti se dozvěděly, jak se chovat v silničním provozu, základy správného přecházení a poznávaly základní dopravní značky.

2. a 3. třídy – Znám své jízdní kolo

Cílem bylo seznámení se s nejdůležitějšími dopravními předpisy, které žáci využijí při jízdě na kole, koloběžce  a kolečkových bruslích.

4. třídy – Vím, co smím. Legrace nebo vážná věc?

5. třídy – Neznalost neomlouvá

Besedy s praporčicí  Jiřinou Vrtilkovou z Policie ČR Vimperk a tiskovou mluvčí Policie ČR Prachatice por. Bc. Martinou Joklovou byly zaměřené na ochranu zdraví a na práva a povinnosti dětí.

Cílem všech výukových programů bylo zvýšení bezpečnosti našich dětí nejen v dopravním provozu, ale i v souvislosti s pácháním trestné činnosti na dětech a v každodenním životě.

Mgr. Iva Karasová a Mgr. Dagmar Daňková

Fotogalerie zde.