AKTUALITY

Talent okresu Prachatice

Den 20. listopadu 2012 proběhlo v Národním domě v Prachaticích vyhlášení Talentu okresu Prachatice, jež zorganizoval odbor kultury, školství a cestovního ruchu MěÚ Prachatice. Do této ankety zasílají své nominace základní školy, střední školy a základní umělecké školy sídlící v našem okrese. Nominace probíhá ve dvou věkových kategoriích – 12 – 15 let, 16 – 19 let za umístění v 5 hodnocených oblastech, a to umělecká, sportovní, humanitní, technická a přírodovědná. Všichni nominovaní žáci a studenti byli představeni a obdrželi pamětní list a dárkové předměty od pořadatele. Ocenění Talent okresu získala zhruba polovina nominovaných žáků a studentů.

Ze Základní školy T. G. Masaryka byl oceněn Dominik Klement v kategorii sportovní za 2. místo v závodě MČR ve sprintu volnou technikou, 3. místo klasickou technikou, 3. místo v celkovém hodnocení Českého poháru v běhu na lyžích a za další umístění ve štafetách.

Dalším oceněným v kategorii sportovní je Ondřej Mánek za 1. místo klasickou technikou ve finále soutěže Hledáme nové talenty, 2. místo téže soutěže volnou technikou a 1. místo krajského finále v běhu na lyžích a za další umístění v doplňkových sportech.

V kategorii umělecké získala ocenění Zuzana Kubíčková za 2. místo v okresním kole soutěže v recitaci a postup do krajského kola, za 2. místo v okresním kole sólového zpěvu ZUŠ, 2. místo v soutěži MČR v mažoretkovém sportu s náčiním POM a další výsledky.

Oceněným žákům a studentům předávali ceny starosta města Prachatice a místostarosta města Vimperk, v doprovodném programu vystupovali žáci Základní umělecké školy Prachatice. Všem nominovaným a oceněným blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů i v dalším období.

Dagmar Rückerová