AKTUALITY

Školní kolo recitační soutěže na 1. stupni

Recitace žáků 1. – 5. tříd obohatila 6. března 2013 středeční odpoledne. Do recitační soutěže se zapojilo 31 recitátorů. Dětský přednes je důležitou složkou literární výchovy a učí děti kultivovanému mluvenému projevu, seznamuje je s literaturou, rozvíjí kulturní rozhled a tříbí jejich estetický vkus. Děkujeme všem žákům a žákyním za pečlivě připravená vystoupení a všem paním učitelkám, které jim v přípravě pomáhaly.

Porotu složenou z paní učitelek 1. stupně (Mgr. Dagmar Daňková, Mgr. Martina Mondlová, Mgr. Margit Řeřichová a Mgr. Iva Karasová) doplnil student pedagogické střední školy, bývalý žák naší školy a dramaťák Jan Pichler. Ten se také postaral o závěr našeho kulturního odpoledne svými recitačními výkony, děti neuvěřitelně zaujal a hlavně přesvědčil, že umět recitovat má v životě své místo. Děkujeme Honzovi za spolupráci a za úžasná vystoupení a přejeme mu hodně úspěchů při maturitě i ve studiu na DAMU.

Vyhodnoceni naši malí recitátoři:

kategorie 1. tříd:

 1. místo Adam Bartušek 1. A
 2. místo Tereza Czerwenková 1. B
 3. místo Jakub Steinbach 1.B

Ocenění poroty: Vendula Bartůšková 1. A, Martin Kučera 1. A, Jeffrey Waltman 1. B

kategorie 2. a 3. tříd:

 1. místo Nella Pflanzerová 2. A – postup
  Lukáš Hříbal 2. A – postup
 2. místo Lucie Vrtilková 3. A – postup
 3. místo Petr Podskalský 3. A

kategorie 4. a 5. tříd:

 1. místo Zuzana Caisová 4. A – postup
 2. místo Kateřina Vaňková 5. A – postup
 3. místo David Kašpar 4. B

Ocenění poroty: Kateřina Havrdová 4. A, Alena Váchová 4. A, Anna Marie Hanžlová 5. B

Všem oceněným gratulujeme. Postupujícím přejeme hodně úspěchů v okresním kole, které se koná ve středu 20. března 2013 v Prachaticích.

Mgr. Iva Karasová

Fotogalerie zde >>