AKTUALITY

Dopravní hřiště

V úterý 7. 5. 2013 proběhla výuka dopravní výchovy žáků 4. A a 4.B naší školy pod vedením Policie ČR a Městské policie ve Vimperku. Akce byla velmi pěkně zorganizovaná a vedená. Žáci pracovali na sedmi stanovištích a nakonec nechyběly ani pěkné odměny. Děti si výuku opravdu užily. Jejich postřehy: Markéta Štěpánová – Hráli jsme o různé odměny, svítící samolepky, klíčenky, pravítka. Podle bodů jsme dostali odměny. Byly různé úlohy, jízda na kole, překážková dráha s kolem, poznávání značek, skládání značek.

Sára Pankratzová – Byli tam policisté, jeden pán a kontrolor toho, jak kdo řídí. Museli jsme plnit různé úkoly, odpovídat na otázky, projet slalom na kole, skládat značky. Za to všechno jsme dostali různé věci.

Alena Váchová a Matěj Tonkovič – Byli jsme rozděleni do sedmi skupin, bylo tam sedm stanovišť. První stanoviště bylo u pana vychovatele Jakše. Kladl nám otázky o výbavě jízdního kola. Na druhém stanovišti jsme se učili řádné jízdě na kole. Pak jsme skládali značky a odpovídali na otázky ohledně slušného chování při jízdě na kole. Bylo to moc zábavné a užili jsme si spoustu legrace.

Mgr. Jitka Ondřejová

dopravni_hriste01.jpg dopravni_hriste02.jpg

Více fotografií naleznete v naší  fotogalerii