Projekt 1/9

Žáci 9. tříd prožili předvánoční dopoledne společně s prvňáčky. V pátek 13. 12. strávili první dvě hodiny čtením, malováním a dramatizací pohádky. Zbývající dvě hodiny vytvořili velcí s malými krásný papírový betlém, který zdobí třídu 1. A.

Zde jsou postřehy některých žáků 9. A:
• Děti nás mile přivítali a paní učitelka také. Paní zástupkyně nás rozdělila tak, že každý deváťák měl jednoho prvňáčka. Potom jedna polovina zůstala ve třídě a druhá šla do družiny. Děti byly velmi hodné, poslušné a hlavně nezlobily. (Míša)
• Mně se celá akce líbila, bylo to fajn. Nejvíce se mi líbilo čtení, dramatizace pohádky a vyrábění betlému. Na mě to udělalo velký dojem, protože jsem si vzpomněl na své dětství, když jsem byl ve školce a potom v 1. třídě. Podle mě byli ti prvňáci velice hodní, protože když jsem byl prvňák já, tak jsem byl o hodně divočejší. (Dominik)
• Bylo to krásné vrátit se do naší původní třídy, číst dětem pohádku a pracovat s nimi (Honza)
• Byl to hezky strávený den jak pro nás, tak určitě i pro ně. (Nikola)
• Tento projekt se mi líbil, protože mě baví pracovat s dětmi. Klidně bych si to někdy zopakovala. (Kristýna)
• Mně se nejvíce líbila 1. a 2. hodina, hlavně jak nám četli. Prvňáčci byli šikovní, hodní a pracovití. ( Jakub K)
• Prvňáci byli moc hodní a poslouchali nás. Tato akce se mi líbila ( Jakub B)
• Tento projekt mě velmi zaujal a potěšil. Mě to vracelo do mého raného dětství (David)
• Všechno, co jsme dělali s prvňáky jim šlo dobře. Nejvíce se mi líbilo, jak jsme dělali betlém. (Jirka)
• Četli jsem jim pohádku O koblížkovi. Pepíno mě dobře poslouchal, a tak pak správně odpověděl na všechny otázky. (Renda)
• Třetí a čtvrtou hodinu jsme dělali papírový betlém. Myslím, že se nám to povedlo, byl hezký. Moc se mi to líbilo. s těmi prvňáčky bych chtěla pracovat více. (Lída)

Věřím, že stejné pocity z této akce mají i naši nejmenší školáci.

Fotografie naleznete v naší fotogalerii.