AKTUALITY

Anděl v DDM

Žáci třetích tříd ZŠ TGM měli možnost zažít netradiční výukový program v DDM ve Vimperku. Pod vedením paní Jitky Martanové vyráběli z keramické hlíny anděla. V úvodu děti seznámila s materiálem, se kterým budou pracovat, jak se získává, co se s ním dá dělat a co vše lze z hlíny vyrobit. Názorně jim předvedla, jak hlínu správně připravit, aby výrobek byl bez vzduchových bublin, hladký a v keramické peci nepopraskal. Kluci a holky si z vlastnoručně zpracované hliněné koule vyváleli placku, do které nakreslili a pak vyryli tvar svého anděla. Uhlazený výrobek podle své fantazie ozdobili pomocí tiskátek a nízkotavných barevných sklíček.

Po ukončení práce jsme ještě navštívili výtvarnou galerii DDM.

Všichni se nyní těšíme, jak dopadne vypálení výrobků. Bude to určitě krásná vánoční dekorace.

Chtěli bychom touto cestou poděkovat paní Jitce Martanové za výborně připravený a vedený program. Byla během celého dopoledne skutečným „strážným andělem“ nad tvořivostí dětí.

                                              Mgr. Iva Karasová,

                                             Mgr. Dagmar Daňková a žáci třetích tříd

Fotogalerie zde »