AKTUALITY

Trh studijních příležitostí

19. listopadu se poprvé ve Vimperku konal Trh studijních příležitostí. V minulých letech se pravidelně uskutečňoval v Prachaticích. Letos se rozhodlo město Vimperk, Gymnázium a Střední odborná škola ekonomická Vimperk a Úřad práce Vimperk zorganizovat tuto akci i u nás.
Přítomno bylo 20 škol z okresů Prachatice, Strakonice, České Budějovice, Písek, ale byli zde i zástupci z Plzeňského kraje. Tuto akci navštívili všichni žáci z devátých ročníků, kteří v letošním školním roce ukončí povinnou devítiletou školní docházku a budou odcházet studovat na SŠ nebo SOU.
Trh byl volně přístupný nejen žákům, ale i jejich rodičům. Kromě informací od žáků, vyučujících a výchovných poradců daných škol mohli všichni získat i podrobné informace o situaci na trhu práce od zaměstnanců Úřadu práce v Prachaticích a ve Vimperku.

                                   výchovný poradce ZŠ TGM pro II. stupeň
    Mgr. Martin Procházka