AKTUALITY

Summit mažoretkového sportu

Ojedinělá a zajímavá akce svého druhu v mažoretkovém sportu proběhla 14. 2. 2015 v pražském hotelu Juno za účasti cca 90 představitelů pořadatelských měst, vedoucích mažoretkových skupin a porotců, dále za účasti prezidenta IFMS Ing. Josefa Doležela, viceprezidentky IFMS a výkonné tajemnice MČR Marty Pavelkové, Stanislava Rewienského, zástupce mažoretkového sportu z Polska a Davida Serafina, člena výkonného výboru MČR. Úvodní slovo patřilo Ing. Josefu Doleželovi, ve svém projevu shrnul dvacetiletou historii mažoretkového sportu v České republice včetně vzniku zastřešujících organizací a pořádaných soutěží.

Dopolední část programu byla věnována předávání ocenění. Mezi prvními byla oceněna ZA PODPORU MAŽORETKOVÉHO SPORTU města, jež se dlouhodobě podílela na organizaci soutěžních kol MČR od roku 1993 do současnosti. Mezi oceněnými městy (např. Přeštice – ocenění přebíral starosta města, Písek – ocenění převzala vedoucí OŠ MěÚ, Havířov, Hranice, Jeseník) nechybělo město Vimperk, jež se do historie soutěže zapsalo pořadatelstvím 11 ročníků MČR v letech 2004 – 2014. Kvalifikační kola, semifinálová a finálová kola probíhala na Zimním stadionu Vimperk, organizaci zajišťovala ZŠ TGM Vimperk.

Medaili ZA ROZVOJ MAŽORETKOVÉHO SPORTU spolu s dalšími šesti vedoucími obdržela Dagmar Rückerová, soubor Klapeto ZŠ TGM Vimperk. Ocenění získala za dlouholetou podporu mažoretkového sportu a podíl na vytváření soutěžního formátu jednotlivých kol, konkrétně se jedná o organizaci, přípravu a choreografii netradičního slavnostního zahájení soutěže.

MČR v mažoretkovém sportu během jedenadvaceti let proběhlo ve 47 českých a moravských městech, ve Vimperku proběhlo 11 ročníků, nejvyšší počet soutěžních kol uspořádalo město Hořice.

Dagmar Rückerová

Fotogalerie zde »