Ovoce a zelenina do škol

Základním cílem celého projektu „Ovoce a zelenina do škol“ je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě.

My jsme v letošním roce využili nabídky na doprovodné opatření a objednali jsme pro žáky 1. – 4. tříd ochutnávkové koše.  Každý ročník dostal zdarma 1x Ovocný koš a 1x Koš mix ovoce a zeleniny.

Náš prvostupňový projekt jsme nazvali „V zdravém těle, zdravý duch“. Má tři části:

1. část – 3. června 2015 Veselá ovocná středa – žáci přišli do školy v oblečení s motivem ovoce a soutěžili o nejlepší a nejvtipnější kostým.

2. část –  3. června 2015 Ochutnávka košů spojená s besedou o zdravé výživě a nutnosti konzumace ovoce a zeleniny. Žáci vytvářeli postavy zvířat a lidí z ovoce, kreslili obrázky s tímto motivem a soutěžili.

3. část – V návaznosti proběhne na podzim „Běh pro zdraví“.

Projekt se nám i žákům velice líbil. Veškeré informace o projektu Ovoce do škol jsou na webových stránkách.

Mgr. Jitka Ondřejová

Fotogalerie zde »