AKTUALITY

Anglie 2015

Na základě grantu získaného z evropského projektu Výzva 56 se vybraným žákům naší školy otevřela možnost zúčastnit se pětidenního pobytového zájezdu do Velké Británie.

V pondělí 30. 11. jsme se tak plni očekávání vydali na noční přejezd Německa, Belgie a Francie, aby nás v úterý trajekt přepravil z francouzského Calais do anglického Doveru. Odtud už jsme vyrazili k našemu prvnímu cíli – přímořskému letovisku Broadstairs, které si v minulých staletích jako místo svého pobytu zvolili i členové britské královské rodiny nebo Charles Dickens.

Po příjemné procházce po pláži jsme se už vděčně vydali na cestu do nedalekého městečka Margate, kde na nás čekalo ubytování v hostelu s výhledem na pláž a teplá večeře. Z Margate jsme ve středu vyjížděli na celodenní výlet do Londýna, kde toho bylo hodně k vidění; mezi nejoblíbenější atrakce patřily určitě budova parlamentu známá jako Big Ben, Westminsterské opatství nebo vyhlídkové kolo London Eye. Kromě architektonických památek měli žáci možnost obdivovat i umělecká díla v Národní galerii. Čtvrtek a pátek potom byly věnovány výuce angličtiny v jazykové škole s anglickými lektory v Canterbury. V odpoledních hodinách nás čekala prohlídka vánočně osvícené canterburské katedrály a starobylého centra města s malými typicky anglickými obchůdky a čas nám zbyl i na nějaké to nakupování. V pátek večer jsme se spoustou nových zážitků a s taškami plnými nákupů a drobných dárků pro naše blízké nasedli do autobusu zpět do Vimperka.

Celým programem s námi procházeli žáci ze školy z Klášterce nad Orlicí.

Mgr. Michaela Bečvářová, Mgr. Alžběta Rückerová