AKTUALITY

Den matek

Den matekŠkolní družina při ZŠ TGM již tradičně slaví Den matek.

První oslava tohoto svátku naše družina slavila v družinových třídách, pak v tělocvičně, v hotelu Amber Anna, a nyní se již třetím rokem odehrává v kině v MěKS ve Vimperku. Při počtu přihlášených 116 dětí do ŠD jsou prostory kina pro tuto akci ideální.

Letošní program byl opět pestrý, hned v úvodu se představily mažoretky pod vedením paní ředitelky Dagmar Rückerové a mažoretky Klapeto pod vedením Alžběty Rückerové. Dále s pásmem písní a básní vystoupil pěvecký kroužek, následovalo vystoupení s plyšovými zvířátky v doprovodu písně Václava Neckáře ,,Máma“, poté předvedly přátelské fotbalové utkání děti ze sportovního kroužku, některé mažoretky ještě vystoupily v sólu, duu, či triu, a závěrem se nesla píseň o mamince v podání všech dětí ze školní družiny.

Paní ředitelka popřála maminkám k svátku a poděkovala všem za pěkné vystoupení. Děti předaly maminkám vlastnoručně vyrobené dárky a spokojeně odcházely do svých domovů. Za hudební režii patří poděkování paní učitelce Mgr. Dagmar Daňkové.

Fotogalerii najdete zde.

Lenka Malíková