AKTUALITY

Projektový den 7. ročníku

Projektový den Dne 22. a 24. 11. jsme pro žáky 7. ročníku organizovali projektový den v dílně a v kuchyni. Žáci rozděleni na dvě poloviny strávili celé vyučování v dílně, resp. v kuchyňce. S paní učitelkou Helenou Jíňovou děti pekly a posléze zdobily vánoční perníčky a vánoční sušenky. I s provoněným vzduchem vše zabalily a nazdobily do celofánových pytlíčků s tím, že se prodávaly při slavnosti rozsvícení vánočního stromu na druhou adventní neděli. Výtěžek z této práce žáků bude věnován na péči o opuštěná zvířátka. Samozřejmě, že zbylo na ochutnání pekařům i rodičům doma.

V dílně zase děti zkoušely pod vedením p. učitele Jiřího Toušla, a to velice úspěšně, vyrobit korpus na adventní věnec z březových větviček, ozdobit jej jedlovým chvojím a přinesenými ozdobičkami. Děti si vyrobily věneček nejen pro sebe domů. Těmito výrobky jsme přispěli také k vánoční výzdobě školy, každý návštěvník může například na vchodových dveřích do obou budov vidět zavěšený adventní věnec, který vznikl jejich rukama. I tato práce byla provázena výraznou vůní Vánoc.

Všechny děti byly tak zabrané do díla, že byly téměř překvapené, že už vyučování skončilo.

Mgr. Helena Jíňová, Mgr. Jiří Toušl

 

Projektový den Projektový den