AKTUALITY

Úspěch florbalistů ZŠ TGM Vimperk

FlorbalPo výhře v okresním kole postoupili florbalisté 6. a 7. tříd do kola krajského. To se konalo 10. ledna v Kaplici. Tým pod vedením pana učitele J. Bejčka a ve složení – Jan Paletář, Jan Vavřík, Lukáš Krejčí, Martin Časta, Martin Matoušek, Vítězslav Dvořák, Ladislav Novák, Pavel Kubačka – poměřil své síly nejprve s týmem z Tábora. Soupeře překonal 5:1. Další zápas ze Strakonicemi chlapci vyhráli.

Vítězství se florbalisté dočkali i nad týmem z Českých Budějovic. A ani v semifinále ZŠ TGM nenašla přemožitele. Následovalo finále o 1. místo, zde opět Vimperští narazili na chlapce z Tábora. Oba týmy byly totiž ve své skupině nejúspěšnější. V základním hracím čase skončil zápas nerozhodně 1:1. Následovaly nájezdy. Zde tým ZŠ TGM Tábor převálcoval a vyhrál tak krajské kolo. Tímto vítězstvím si chlapci zajistili postup do kvalifikace na finále.

Držme palce 26. 1. 2017! Chlapci budou bojovat v Plzni o postup do finále. Diplom ze zápasu najdete zde.

Alžběta Rückerová