AKTUALITY

Projekt 1/9 „B“

Pěvecký sbor 2.stupně  Na halloweenské setkání nejmladších a nejstarších žáků 1. B a 9 .B naší školy v rámci projektu 1/9 navázala v uplynulém kalendářním roce další dvě setkání, a to v duchu pracovním. Práci s těstem, vykrajování a následné zdobení hnětýnek si vyzkoušeli prvňáčci společně se svými velkými kamarády při listopadové pracovní dílně „Pečení hnětýnek“, kterou pod vedením lektorek E. Kubišové a Š. Havrdové uspořádalo DDM ve Vimperku. Věříme, že některé z dětí nově nabyté zkušenosti a dovednosti s pečením zúročily a pomohly maminkám při přípravě a pečení vánočního cukroví.

Při druhém téměř vánočním setkání navštívili prvňáčci své starší kamarády u nich ve třídě, kde společnými silami vyrobili jednoduché krmítko pro ptáčky, které následně instalovali na školní zahradu jako malý vánoční dárek pro ptáčky. Počáteční ostýchavost a obava malých kamarádů, zda najdou toho svého velkého kamaráda, vystřídala společná práce a zábava, která byla zakončena pravou nefalšovanou koulovačkou na školní zahradě. 🙂 …už se těšíme na další společné setkání !!!!

Fotogalerii najdete zde.

tř. učitelky M. Donnelly, M. Mondlová a žáci 1. a 9. B