AKTUALITY

Soutěže v angličtině – 2. stupeň

Během měsíce ledna se celkem 25 žáků naší školy zúčastnilo školního kola konverzační soutěže z anglického jazyka. Nejdříve své znalosti předvedli žáci mladší kategorie, tedy šestých a sedmých tříd. Nejpřesvědčivější výkon předvedla Nella Pflanzerová ze 7. A, ale ani ostatní si nevedli špatně. Dalšími oceněnými žáky v této kategorii byli Šimon Kurz ze 6. A (2. místo), Simona Kostková ze 7. A (3. místo) a  Matyáš Hanžl ze 6. A (3. místo).

Poté už se porota mohla těšit na výkony osmáků a deváťáků, kteří jednoznačně  předvedli, že angličtina je jejich “cup of tea“ a že se ani v cizině neztratí. Vítězná Veronika Bartůšková ze třídy 8. B zaujala nejen znalostí jazyka, ale i bezprostředností svého projevu. O druhé místo se podělili Alena Váchová (9. A) a Vojtěch Jirkovský (9. B). Na třetím místě skončil Quang Hung Trinh (8. A).

Všichni umístění si za svůj výkon odnesli diplom a zaslouženou odměnu. 14. 2. naši školu reprezentovaly vítězky obou kategorií na okresním kole v Prachaticích. Nella se umístila na 6. místě a Veronika skončila devátá.

Michaela Donnelly