1. B domácí příprava na 14 dní od 2. 5. 2020

Český jazyk :

Slabikář : 1. týden  –  str. 70, 71, 72 : čtěte texty,  vyvození g,G, doplňte texty, VIDEO – k vyvození g,G

1. týden –  str. 73, 74, 75 : čtěte psací i tiskací písmo, doplňte tajenku, vyvození  f, F – VIDEO

Písanka :  1. týden –  str. 35, 36, 37, 38 : přepis textů, psaní  g, G – VIDEO, str. 38 – napište báseň ze Slabikáře + dole napsat podle diktátu tyto věty :

Bára jí banán.  Strýc Libor má Lukáše.  Igor dá gól.

Tento napsaný diktát prosím  ofotit a zaslat na email paní učitelce.

1. týden – str. 39 a 40 – přepis písmen, jmen, doplňování vět

Písanka č. 4 – str. 1 – VIDEO – psaní f

– na papír napsat diktát podle zvukové nahrávky, na kterou najdete odkaz příští týden, tento diktát opět prosím ofotit a zaslat emailem

Matematika :

1. týden –  PS č. 4/A – str. 5, 6, 7 : sčítání s přechodem 10 v oboru 0-20 – VIDEO 9+,8+

pracujte dle postupu ve videu

pracovní  list :  9+ – odkaz – zde, po jeho vypracování prosím  ofotit a zaslat emailem paní učitelce

1. týden – PS č. 4/A – str. 8, 9, 10, VIDEO bude souviset s učivem str. 9 – opakování geometrických tvarů a dále bude VIDEO ukazovat  vyvozování  sčítání s přech.

typ 7+ – str. 10

pracovní list :  8+ – odkaz – zde ,  prosím opět po vypracování poslat emailem

Člověk a jeho svět :  1. týden – str. 58, 59 – téma práce na zahradě a shrnutí na str. 59, tuto stranu po vyplnění prosím zaslat emailem

1. týden – str. 60 – téma Velikonoce – mohou žáci vypracovat DOBROVOLNĚ

str. 61, 62 – téma ptáci a mláďata

Anglický jazyk :  1. týden : procvičování slovní zásoby – zvířata

pracovní sešit : str. 55 – nejprve si pojmenuj zvířátka na obrázcích. Na zopakování výslovnosti můžete využít video z minulého týdne. Pak zvířátkům dokresli ocásky podle tabulky v dolní části strany. Kdo chce, může si zvířátka vybarvit.

1. týden : opakování slovní zásoby – hračky

pracovní sešit : str. 37 – nejprve si pojmenuj věci na obrázcích.  Ke zopakování výslovnosti můžete využít video, které bude rozesláno o víkendu 9. a 10. května. Nakonec vybraný obrázek zakroužkuj a také vybarvi.

Nepovinný úkol : PS str. 79 – hra PEXESO – před vystřižením si můžete vybarvit. Při této hře si procvičíte slovní zásobu na téma čísla, barvy a školní potřeby.