1. B domácí příprava na 14 dní od 16. 5. 2020

Upozornění : Ti, kdo 25.5. nastoupí do školy, budou úkoly zadané na 2.týden (tj. od 25.5. do 29.5.) plnit ve škole J

Český jazyk :

Slabikář : 1. týden  –  str. 76, 77, 78 : čtěte texty,  vyvození ď,Ď, ť,Ť, ň,Ň doplňte texty a vyplňte

křížovku, VIDEO – k vyvození Ď, Ť, Ň

1. týden –  str. 79, 80, 81  : čtěte psací i tiskací písmo, doplňte texty a barevně vyznačte

slabiky, vyvození slabik di, dy, ti, ty, ni, ny – k vyvození těchto slabik slouží VIDEO

Písanka :  1. týden –  str. 2, 3, 4  : přepis textů, psaní  F, ď, ť, ň, Ď, Ť, Ň  – na stranu 4 přepište báseň ze

Slabikáře  na str. 77  ( napište pouze nadpis a první a druhý řádek). Tuto str.4

v písance, prosím, ofoťte a zašlete na email paní učitelce.

1. týden –  str. 5, 6, 7 – přepis slabik a slov, na stranu 6 opište říkanku za Slabikáře ze str. 80

Na papír napište diktát podle zvukové nahrávky, na kterou najdete odkaz na

webu, tento diktát opět prosím ofoťte a zašlete emailem.

Matematika :

1. týden –  PS č. 4/A – str. 11, 12, 13 : sčítání s přechodem 10 v oboru 0-20 – VIDEO je

určeno jako postup při vypracovávání slovních úloh na těchto stranách

pracovní  list :  7+ – ten najdete opět pod odkazem  – ZDE , po jeho vypracování prosím

ofotit a zaslat emailem paní učitelce

1. týden – PS č. 4/A – str. 14, 15, 16, VIDEO bude souviset s učivem str. 16 . VIDEO bude

ukazovat  vyvozování  odčítání s přechodem přes desítku v oboru do 20.

Pracovní list :  6+ – odkaz  ZDE a prosím opět po vypracování poslat

emailem

Člověk a jeho svět :

1. týden – str. 65 – téma: Domácí mazlíčci – vyprávějte si s dětmi o domácích zvířatech, cílem je uvědomit si zodpovědnost za zvířátko, které si domů pořídíme.

Dobrovolný úkol : str. 63-64 je hra DOMINO – stříhejte po přerušovaných červených čárách.

1. týden – str. 66 a 67 – téma ZVÍŘÁTKA – žáci se seznamují se savci a podle obrázku popisují stavbu jejich těla.

Vypracované úkoly v opakování o živočiších na str. 67, prosím, nafoťte a zašlete na email paní

učitelce.

Anglický jazyk :

1. týden : opakování slovní zásoby – zvířata

pracovní sešit : str. 56 – nejprve dětem pokládejte otázku : Do you like …?  (du: ju: laik …?)

Máš rád / ráda ……? Děti odpovídají, zda dané zvíře mají či nemají rády : Yes. ( jes) X  No. (nou)

Ano.                            Ne.

Teprve pak děti zkusí položit stejné otázky Vám. Pak nakreslete k jednotlivým zvířátkům mračouny nebo smajlíky.

Dobrovolný úkol : PS str.81 – výroba káči. Tento úkol je vhodný k opakování slovní zásoby barvy. Postup: 1. Vystřihněte šestiúhelník. 2. Každou část šestiúhelníku vybarvěte jinou barvou. 3. Nalepte šestiúhelník na čtvrtku a znovu vystřihněte. 4. Uprostřed prostrčte tužku. 5. Zkoušejte roztočit káču a anglicky říkejte barvu, na které se káča zastaví.

1. týden : opakování slovní zásoby – zvířata

pracovní sešit : str. 57 – nově se děti naučí mluvit o tom, kde věci jsou, a budou k tomu používat předložky : in = v, on = na. Nejprve dětem položte otázku :  Where´s Otto? ( wérz Otou?) = Kde je Ota? Děti ukazují na obrázky a odpovídají : on / in the box (na/v krabici), on / in the cupbaord (na/ve skříňce), on the chair (na židli), in bed ( v posteli).

Dobrovolné je vybarvení jednotlivých obrázků na str. 57.