AKTUALITY

Školní kolo olympiády v českém jazyce

 

V období před Vánoci, kdy žáci 9. tříd mohli být ve škole, jsme na ZŠ TGM uspořádali školní kolo olympiády v českém jazyce. Jednalo se o 47. ročník této akce. Olympiáda se skládala ze dvou částí. Mluvnická část obsahovala šest úkolů, které většinou měly ještě několik podúkolů. Slohový úkol byl na téma – V mé knihovničce nesmí chybět…

Po součtu obou částí jsou výsledky následující:

  1. místo a postup do okresního kola – MARTIN KUČERA 9. B
  2. místo – DIANA IZHBOLDINA – 9. B
  3. místo – TEREZA CZERWENKOVÁ – 9. A

Pokud bude situace a příznivá a ČR se nebude nacházet v 5. stupni PSA, uskuteční se okresní kolo olympiády 26. 1. 2021 v Prachaticích.

 

Gratuluji vítězovi a děkuji za účast žákům 9. A a 9. B, kteří se školního kola zúčastnili.

 

Alžběta Rückerová