AKTUALITY

Projektový den 6. B

Dne 16.6.2022 proběhl ve třídě 6. B projektový den s pracovním názvem „Sesazenka“.  Žáci byli tímto pojmenováním zprvu zaskočeni, protože si mnozí z nich nedokázali představit, jaká bude náplň takového programu. Nakonec byli mile překvapeni. Pan Koudelka, který si tento program připravil, seznámil děti se zpracováním dřeva, jeho využitím, souvisejícími řemesly, a nakonec s pojmy překližka a dýha. Žáky toto téma zaujalo. Druhá část byla zaměřena prakticky. Děti si vyrobily vlastní obrázek, který byl vytvořen na překližku z různých odstínů dýh. Motiv domu jsme vytvořili společně. Zde se projevila schopnost žáků se do něčeho, řečeno lidově, zakousnout. Poslední část tvůrčí činnosti byla již v jejich režii. Žáci si mohli vybrat, které další motivy v obrázku použijí. Výsledný produkt si odnesli domů.

Milena Bucharová