AKTUALITY

Výlet do Blatné – 16. června

Sešli jsme se na autobusovém nádraží, ze kterého jsme odjeli autobusem do Strakonic. Autobusem jsme jeli 45 minut. Ve Strakonicích jsme přestoupili na vlak, který nás dovezl do Blatné. Cestou vlakem jsme svačili a přitom pozorovali okolní přírodu a zvířata.

Z vlakového nádraží v Blatné jsme pokračovali na zámek. Tam na nás čekaly dvě prohlídky – zámku a lega. Po prohlídce krásného zámku jsme se přesunuli na výstavu lega. Bylo to úchvatné.

Dále jsme navštívili zámecký anglický park. Pozorovali jsme alpaky a pávy, také jsme krmili daňky. Procházeli jsme se celým parkem a došli jsme až k rybníku, kde byla svačinová přestávka. Všechno jsme snědli a vypili, a tak jsme museli navštívit krámek s potravinami, kde jsme si nakoupili nové zásoby do vlaku.

Domů jsme se vraceli zase vlakem. Cesta byla dlouhá a bylo nám horko. Všichni jsme dojeli v pořádku domů. Na výletě se nám moc líbilo.

 

Společně napsala třída 5. B