AKTUALITY

Prameny Vltavy, Bučina

 

Za poznáním Šumavy se dne 21. 6. 2022 vydala 8. A. Cílem byly prameny Vltavy a Bučina. Turistika byla doplněna orientací v přírodě, používání mapy a moderních technologií. Dále se žáci seznámili s historií obce Kvilda, zaniklé obce Bučina, vznikem a zánikem železné opony. Cestou k pramenům Vltavy sledovali obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, určovali květenu. Všichni zúčastnění zasluhují pochvalu za podaný turistický výkon a skvělou atmosféru.

Za poznáním Šumavy se dne 21. 6. 2022 vydala 8. A. Cílem byly prameny Vltavy a Bučina. Turistika byla doplněna orientací v přírodě, používání mapy a moderních technologií. Dále se žáci seznámili s historií obce Kvilda, zaniklé obce Bučina, vznikem a zánikem železné opony. Cestou k pramenům Vltavy sledovali obnovu lesa po kůrovcové kalamitě, určovali květenu. Všichni zúčastnění zasluhují pochvalu za podaný turistický výkon a skvělou atmosféru.

 

Vladislava Lehečková

 

 

Vladislava Lehečková