AKTUALITY

Divadelní představení Klapzubova jedenáctka

Děj Klapzubovy jedenáctky se pro nás odehrál 18. 1. 2023 na Nové scéně divadla J. K. Tyla v Plzni. Představení, kde hlavní roli ztvárnil známý herec a dabér Martin Stránský, navštívily třídy 6.A a 7.A. Klapzubovu jedenáctku napsal Eduard Bass, režie v plzeňském divadle se ujal Thomas Zielinski. Dílo pojednává o Klapzubovi, který měl 11 synů a utvořil z nich fotbalový tým. Tento rodinný fotbalový tým se postupně zlepšoval a zahrál si i s velmi slavnými fotbalovými týmy – FC Barcelona, SK Slavia Praha atd. Hra trvala cca dvě hodiny a celou dobu jsme byli zaujati herci a jejich výkony, scénou a jejími proměnami, použitými efekty, vtipnými průpovídkami atd.

Příjemně strávený čas v divadle jsme zakončili rozchodem na občerstvení.

Třída 6.A