Konverzační soutěž v anglickém jazyce – okresní kolo

Výuka anglického jazyka tvoří důležitou součást vzdělávacího programu naší základní školy. V rámci podpory a motivace k výuce angličtiny pořádáme každoročně školní kolo olympiády pro žáky na 2. stupni.

Ze školního kola konverzační soutěže v AJ postoupili do okresního kola dva chlapci.  V kategorii I A (6. – 7. třídy) reprezentoval v Prachaticích dne 15.2. 2023 naši školu František Škvain, v kategorii II A soutěžil Jan Kunc.

Chlapci poměřili své síly s ostatními soutěžícími v disciplínách – poslech, konverzace na zadané téma, role – play.

Po sečtení bodů mohli být chlapci se svým výkonem spokojeni, velmi dobře obstáli v náročné konkurenci vítězů jednotlivých škol okresu Prachatice.

Jan Kunc se umístil na báječném 2. místě a František Škvain na krásném 3. místě, přičemž bodový rozdíl od vítězů byl minimální.

Děkujeme za reprezentaci školy.

Honza tento rok končí povinnou školní docházku na ZŠ TGM Vimperk. Přejeme, ať se mu daří v dalším studiu i soutěžích.

František zůstává naším žákem dál a věříme, že školu bude stále úspěšně reprezentovat.

Dagmar Rückerová