AKTUALITY

Exkurze – kaple na Stožci

„Už tam budem?“ Přesně tahle věta provázela 5.A celý čtvrtek. Zúčastnili jsme se totiž exkurze ke stožecké kapli, kterou pro nás připravil Národní park Šumava. Ráno 7.9. jsme vyrazili z vlakového nádraží ve Vimperku a po půl desáté nás již ve Stožci vítali milí pracovníci NPŠ. Společně jsme se vydali na celodenní výlet ke stožecké kapli, o které jsme si cestou vyslechli zajímavou pověst.

Nejen, že jsme celou cestu poctivě šlapali, ale také jsme plnili různé úkoly a hráli různé aktivity, které pro nás připravili naši průvodci. Žáci si například na vlastní kůži vyzkoušeli, jak lehké je pro vítr vyvrátit různé druhy šumavských stromů, po hmatu se zavázanýma očima určovali, o jaké přírodniny se jedná a vyrobili si své vlastní „okno do Šumavy“ pomocí šumavského kvítí. V cíli jsme se osvěžili vodou z kouzelné studánky a v informačním centru ve Stožci si žáci udělali radost maličkostí z místního obchůdku.

Počasí nám velice přálo, a tak jsme si společně užili poslední paprsky léta. Aktivity připravené pro děti pracovníky NPŠ žáky velice bavily a touto cestou bychom jim chtěli poděkovat za krásný den.

Třídní učitelka 5.A  Kateřina Koutová

Stejnou akci absolvovali o den později žáci 5.B.