AKTUALITY

Kybernetická soutěž 2023

V září proběhlo první kolo kybernetické soutěže, kterého se účastnili žáci sedmých, osmých a devátých ročníků. První kolo nese název „osvětové“ a probíhá online. Žáci se tak seznamují s kybernetickým světem, osvojují si nové dovednosti a pojmy. Otázky a úkoly byly zaměřeny například na kybernetickou bezpečnost, ochranu osobních údajů a na možné hrozby, což je aktuální téma. Některé úkoly dokonce spadaly do oblasti psychologie, sociologie či umělé inteligence. Soutěž dokazuje, jak jsou spolu zmíněné oblasti propojené.

Mezi žáky, kteří postupují do druhého (výběrového) kola patří: Vlastimil Pechlát (3. místo v 1. kole), Johanka Kuncová (5. místo v 1. kole) a Jasmína Bujoková (6. místo v 1. kole).

Vlastimil Pechlát se ve čtvrtek 30. listopadu 2023 zúčastní slavnostního vyhlášení výsledků v Českých Budějovicích v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.

 

Gratulujeme a držíme palce v dalším kole!

 

Lucie Štindlová