AKTUALITY

Lyžařský kurz 6. A

Lyžařský kurz 6. A se uskutečnil ve dnech 10. – 12. 1. 2024. Ve středu za východu slunce jsme dorazili na Churáňov, kde jsme se ubytovali v Chatě Churáňov. Žáky následně čekala první lyžařská lekce. Doprava mezi ubytováním na Churáňově a lyžařským areálem Kobyla byla zajištěna skibusem.

Počasí opravdu přálo a podmínky byly ideální. Po rozdělení do tří družstev začal výcvik s instruktory. Ti zdatnější čelili novým výzvám a zdokonalovali své dovednosti. Pro jiné to naopak byla premiéra. Všichni začátečníci se ale rychle zlepšovali.  Žáci si lyžování užívali, ve volných chvílích si mohli dopřát něco dobrého v bufetu. Stravování bylo zajištěno na Chatě Churáňov. Ve čtvrtek byl lyžařský kurz obohacen přednáškou o práci horské služby, kterou pro žáky připravil pan Václav Kouba. V pátek dopoledne žáci absolvovali poslední lekci, byli odměněni diplomem a v poledne jsme autobusem vyrazili zpět do Vimperka.

Děkujeme panu Koubovi nejen za přednášku o horské službě, ale i za odvoz věcí a uchování lyžařského vybavení poblíž sjezdovky. Děkujeme také panu Preslovi, který v pátek zajistil odvoz vybavení zpět do Vimperka.

Lucie Štindlová