AKTUALITY

Program 5.A v NPŠ Vimperk

Protože se nám zářijová akce s NPŠ velice líbila, zúčastnili jsme se s 5.A v úterý 20. února dalšího programu, tentokrát ve vnitřních prostorách NPŠ Vimperk. Program byl zaměřený na šumavské predátory a děti si v rámci dvou vyučovacích hodin vyzkoušeli spoustu zajímavých aktivit. Nejprve se snažily uhádnout největšího šumavského lovce (vlka) pouze pomocí hmatu. Následovalo poznávání zvířat v různých šumavských biotopech, kde mimo jiné žáci sestavovali potravní řetězce. Na závěr si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak neslyšně se a opatrně se musí pohybovat rys při lovu. Žáci se po celou dobu programu aktivně zapojovali do jednotlivých aktivit a téma je velice bavilo. Tímto bychom chtěli poděkovat pracovníkům NPŠ Vimperk za výbornou organizaci, budeme se těšit příště!

Třídní učitelka Kateřina Koutová