AKTUALITY

Recitační soutěž – 2. stupeň

Tradice recitačních soutěží je na naší škole dlouhá. Za celou dobu naší aktivní účasti máme za sebou úspěšná vystoupení na okresní soutěži v Prachaticích a zúčastnili jsme se i krajských kol v Českém Krumlově. Z recitátorů, kteří se z naší školy probojovali až do kraje, jmenujme např.  Šárku Roučkovou, Miroslava Klase, Daniela Krále, Danielu Klasovou, Jana Kunce, Natálii Uhříčkovou, Vojtěcha Jirkovského, Matyáše Rákosníka..

Dne 22. 2. 2024 se konalo na ZŠ TGM Vimperk školní kolo. Soutěžící z 2. stupně přednesli texty nebo básně  např. od Miloše Macourka, Zdeňka Svěráka, Betty MacDonaldové, Fráni Šrámka, Zdeňka Jirotky a dalších.

Výsledky:

Kategorie 6. – 7. tříd

1.místo – Daniel Král – postup do okresního kola
2.místo – Gabriela Čermáková
3.místo – Natálie Smolová
čestné uznání – Růženka Marková

Kategorie 8. – 9. tříd

1.místo – František Škvain – postup do okresního kola
2.místo – Kateřina Joštová
3.místo – Klára Tomková, Miroslav Klas
čestné uznání – Zuzana Moravcová, Nela Slivárichová, Jasmína Bujoková

 

Pochvaly za účast:

Matěj Bílek, Ondřej Kramář, Bonifác Černý, Barbora Důrová, Ondřej Hodina, Sofie Vykydalová, Eliška Půbalová, Petr Havlíček, Patrik Štefka, Viktorie Ollé, Jan Chudlářský, Markéta Bartůšková

Vážíme si účasti 23 žáků na této soutěži.

Gratulujeme a držíme palce postupujícím v okresním kole dne 12. 3. 2024.

Okresní kolo trochu mění svůj kabát. Nově je pod záštitou Městské knihovny Prachatice a nese název Prachatický klíček.

Alžběta Rückerová