Lyžařský kurz 9.A

Třída 9.A se ve dnech 26. – 28. 2. 2024 zúčastnila lyžařského kurzu na Hochfichtu a na Lipně. Podmínkou pro absolvování kurzu v cizině bylo, aby kurz pořádala cestovní kancelář. Cestovní kancelář z Příbrami nám zajistila ubytování v hotelu Aktiv v Přední Výtoni. Žáci bydleli ve čtyřlůžkových a šestilůžkových mezonetových pokojích. První dva dny chlapci a dívky lyžovali na Hochfichtu, kam je dopravil autobus, který byl k dispozici celou dobu pobytu. I když byly všude v okolí špatné sněhové podmínky, Hochficht žáky oba dny přivítal dobře připravenými sjezdovkami. Žáci jezdili na sjezdových lyžích. K dispozici měli sedm sjezdovek. Ve sjezdování se velmi zdokonalili. Průvodci celým lyžováním jim byli instruktoři David Pek a Josef Kadlec. Třetí den se lyžovalo na Lipně.

Večery v hotelu Aktiv děti trávily ve víceúčelové hale, kde se mohli věnovat sportovním i zábavním aktivitám.

Věřím, že se pobyt žákům 9.A líbil a že si z něj odnesou pěkné vzpomínky.

A. Rückerová