Okresní kolo zeměpisné olympiády

Žáci šestého a sedmého ročníku, kteří postoupili do okresního kola, změřili ve středu 21.2. síly s žáky z celého Prachatického okresu. Po příjezdu nás překvapila vysoká účast, v každé ze 4 kategorií se utkalo přibližně 20 soutěžících. Okresní kolo probíhalo stejným způsobem, jako kolo školní – tedy formou písemného testu. Otázky byly rozčleněny do 3 kategorií, přičemž nejtěžší částí byla část práce s atlasem. Otázky byly pojaty hravou formou a řešení žáky bavilo. Přestože se naše škola zeměpisné olympiádě účastnila po dlouhé pauze, naši žáci se nemuseli za své výsledky vůbec stydět. V kategorii B se nejlépe umístil Daniel Král, který obsadil páté místo z devatenácti. David Vácha ve stejné kategorii obsadil patnácté místo. V kategorii A se na sedmém místě umístil Tobiáš Kuneš, Jan Koška obsadil dvanácté místo z šestnácti zúčastněných. Všem zúčastněným děkujeme za účast a výbornou reprezentaci naší školy.

Kateřina Koutová